Dėkojame už aktyvumą VASARIO MĖNESĮ

Visuomenės gyvenimo suvaržymai daugeliui pristabdė įprastas veiklas ir pakeitė laisvalaikio leidimo būdus. Socialinis uždarumas galėjo paskatinti ir kiekvieno iš mūsų sėslumą, uždarumą, fizinį pasyvumą.

Norėdamas motyvuoti gyventojus, Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pakvietė dalyvauti vasario mėnesio fizinio aktyvumo iššūkiuose. Viena iš užduočių buvo nereikalaujanti jokio specialaus pasiruošimo ar priemonių – tiesiog vaikščioti, bėgioti, eiti su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis, laikantis visų karantino reikalavimų, ir taip visą vasario mėnesį rinkti žingsnius. Nuotolinės orientacinės varžybos subūrė aktyviai pramogai šeimas. Užduotys paprastos, bet, kaip ir visuose renginiuose, dažniausiai sėkmę ir dalyvių aktyvumą lemia palankios oro sąlygos. O šis vasaris buvo kaip niekad šaltas, žvarbus ir snieguotas. Dėl to kita užduotis buvo labiau pritaikyta atlikti šiltai namuose – pratimas „lenta“, kuomet reikia išlaikyti kūną lygioje padėtyje remiantis tik alkūnėmis ir kojų pirštais tam tikrą laiką. Kaip ir visose fizinėse veiklose, buvo svarbu išlaikyti reguliarumą – daryti pratimą kasdien, kaskart didinant krūvį po 5 sekundes. Užduotis paprasta, bet reikalaujanti viso kūno raumenų darbo. Žinioms pasitikrinti buvo surengtas sveikatos ir vėžinių ligų srities interaktyvusis protmūšis.

Mėnesio rezultatai pranoko visus lūkesčius. Druskininkų savivaldybės gyventojai maloniai nustebino įsitraukimu, įrodė, kad jiems tikrai rūpi jų sveikata, žino judėjimo naudą, o oro sąlygos ne visada yra reikšmingos. Vaikai ir suaugę kasdien aktyviai vykdė „Lentos“ užduotį, prisiminti turtingą miesto istoriją ir Druskininkų objektus padėjo nemažai laiko ir ištvermės pareikalavęs orientacinis žygis. Viena iš labiausiai pasisekusių ir naudingiausių fizinio aktyvumo veiklų yra ėjimas pėsčiomis. Tai puikiai įrodė žingsnių iššūkio „Vasario mėnesio čempionas“ dalyviai, kartu nuėję 14,5 milijono žingsnių, arba net 10 500 km! Druskininkiečiai įrodė, kad gali ir moka džiaugtis judėjimo laisve.

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad net trumpas pasivaikščiojimas geriau nei jokio pasivaikščiojimo, vos keli fiziniai pratimai per dieną duos daugiau naudos, nei visai jokio pratimo. Daug dirbantiems prie kompiuterio ekranų būtina kas valandą bent po 5 minutes pasivaikščioti, atlikti keletą pratimų akių mankštai. Juos galite rasti mūsų interneto puslapyje http://www.druskininkuvsb.lt/sveikatos…/pratimai-akims/

Dėkojame visiems, aktyviai dalyvaujantiems mūsų veiklose! Rūpinkimės sveikata – dalyvaukime prevencinėse nemokamose sveikatos patikros programose ir paskatinkime jose dalyvauti savo artimuosius.

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras