Naktinis bėgimas ,,Crazy night run II“

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras minėdamas Pasaulinę širdies dieną, rugsėjo 28 d. organizavo naktinį bėgimą „Crazy night run II“. Renginio tikslas – paminėti pasaulinės širdies dienos svarbą, skatinti gyventojus būti fiziškai aktyviais ir puoselėti sveiką gyvenimo būdą.

Naktiniame bėgime susirinkusieji galėjo pasitrinkti 1,1 km arba 3,3 km trasą. Prieš bėgimą dalyviai atliko apšilimo mankštą, kad bėgikų kūnai būtų paruošti fizinei veiklai. Visi dalyvaujantys turėjo įveikti pasirinktą norimą trasą. Bėgikai visi buvo apdovanoti Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro bei įsteigtais prizais. Džiaugiamės dideliu žmonių susidomėjimu šiuo renginiu ir kviečiame dalyvauti kituose organizuojamuose sveikatinimo renginiuose.

Daugelį metų širdies ir kraujagyslių ligos yra pagrindinė mirties priežastis Lietuvoje. Specialistus neramina, kad kas antra mirtis Lietuvoje – dėl kraujotakos sistemos ligų. Kasmet nuo jų Lietuvoje miršta daugiau nei 23 tūkst. žmonių. Deja, bet šis skaičius nemažėja, o mirtingumo nuo kraujotakos ligų rodiklis 2,3 karto viršija ES šalių vidurkį. Beveik 30 proc. invalidumo ir apie 20 proc. visų apsilankymų sveiktos priežiūros įstaigose lemia širdies ir kraujagyslių ligos.

Pagrindinės ligos – išeminės širdies ligos, cerebrovaskulinės ligos, aterosklerozė, insultas, miokardo infarktas ir kt. Visame pasaulyje šios ligos pasiglemžia apie 17 mln. gyvybių kasmet ir pranešama, kad ateityje šie skaičiai tik augs. Širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnių yra daug. Vienus galima valdyti, kitų ne.

Širdies ligų rizikos veiksniai:

  • amžius: vyrams rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis padidėja sulaukus 45 metų, moterims – 55 metų;
  • lytis: vyrai serga dažniau;
  • paveldimumas: anksti pasireiškusios širdies ir kraujagyslių ligos artimiesiems – tėvams, broliams, seserims (miokardo infarktai, insultai ar staigios mirtys vyrams iki 55 metų, moterims – iki 65 metų);
  • jau nustatyta aterosklerozinės kilmės kraujagyslių liga (širdies, galvos smegenų, kojų kraujagyslių ir kt.).

Rizikos veiksniai, kuriuos galima valdyti:

1. Padidėjęs kraujospūdis;

2. Padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje;

3. Cukrinis diabetas;

4. Nutukimas;

5. Netinkama mityba;

6. Mažas fizinis aktyvumas;

7. Stresas;

8. Padidėjęs kraujo krešumas, klampumas;\

9. Rūkymas;

10. Alkoholio vartojimas;

Nepamirškite, kad sveikata daug priklauso nuo Jūsų pačių. Rinkitės sveikesnį gyvenimo būdą.