Paminėta Pasaulinė maisto diena

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, spalio 16 d., minint Pasaulinę maisto dieną, Lietuvos pensininkų sąjungos Druskininkų miesto bendrijai – „Bočiams“ ir Druskininkų trečiojo amžiaus universiteto nariams, organizavo rytinę mankštą bei protmūšį – „Maitinkimės sveikai“.

Šią dieną siekiama ne tik informuoti visuomenę apie pasaulines maisto problemas, stiprinti žmonių solidarumą kovojant su badu, bet ir atkreipti dėmesį į sveiką, racionalią, naudingą sveikatai mitybą. Mankštos metu senjorai atliko tempimo, kvėpavimo, bei koordinaciją ir pusiausvyrą lavinančius pratimus. Atlikus mankštą, renginio dalyviai turėjo galimybę išbandyti save protų kovoje. Protmūšio metu susirinkusieji gilino žinias sveikatos stiprinimo ir išsaugojimo klausimais. Protmūšį sudarė 2 turai, 1-ojo turo klausimai buvo susiję su sveika mityba, 2-ojo  – bendrai apie sveikatą. Nugalėtojams buvo įteiktos Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro dovanos bei diplomai. Renginio metu dalyviai buvo vaišinami karšta arbata bei grikių koše. Dėkojame ,,Bočių’’ vadovei Zitai Jančiauskienei ir jos kolektyvui už aktyvumą, kūrybingumą bei didelę energiją dalyvaujant sveikatinimo renginiuose bei dėkojame už bendradarbiavimą UAB „Minolga“.

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras specialistai dar kartą primena apie sveikos mitybos principus:

Pirmasis principas – SAIKINGUMAS. Tai pagrindinis sveikos mitybos principas. Net ir būtina maisto medžiaga, jeigu jos vartojama per daug, gali turėti neigiamą poveikį sveikatai.

Antrasis principas – ĮVAIRUMAS. Su maistu būtina gauti apie 40 maisto medžiagų. Reikia valgyti kuo įvairesnį maistą. Vartojant ir augalinius, ir gyvūninius maisto produktus bus patenkinami organizmo poreikiai šioms medžiagoms.

Trečiasis principas – SUBALANSAVIMAS. Mitybos  subalansavimas – tai tinkamas baltymų, riebalų, angliavandenių, vitaminų, mineralinių medžiagų santykis bei optimalus energijos kiekis maisto produktuose. Maisto medžiagų poreikis priklauso nuo žmogaus amžiaus, lyties, atliekamo darbo sunkumo.

Sveika mityba yra tokia, kuomet organizmas gauna visas jam reikalingas medžiagas ir energiją idealiam svoriui palaikyti. Maistas yra svarbus ligų profilaktikai ir sveikatos stiprinimui.