Psichikos sveikatos kompetencijų didinimas įmonių darbuotojams

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, aktyviai bendradarbiaudamas su Druskininkų savivaldybės socialinių paslaugų centru, įgyvendina 2019 m. gegužės 17 d.  LR sveikatos apsaugos ministro įsakymą Nr. V-590 ,,Dėl psichikos sveikatos kompetencijų didinimo įmonių darbuotojams tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Druskininkų savivaldybės socialinių paslaugų centro kolektyvui vyksta psichikos sveikatos kompetencijų didinimo įmonių darbuotojams mokymai.  Jų metu profesinės sveikatos specialistė ir psichologė atliko psichoemocinės būklės įmonėje įvertinimą, apklausiant darbuotojus, įskaitant vadovus, taikant specialistų komandos pasirinktą metodiką ir formuojant reprezentatyvią imtį. Taip pat darbuotojai diskutuoja apie psichoemocinę būklę įmonėje. Darbuotojai atliko psichoemocinės sveikatos kompetencijų didinimo įmonių darbuotojams veiksmų plano sudarymą. Mokymų metu dalyviai susipažįsta su darbingumo sąvoka, darbingumui įtakos turinčiais veiksniais, darbo ir asmeninio gyvenimo derinimo galimybėmis, profesiniu perdegimu, jo priežastimis ir prevencija. Taip pat vyksta ir įvairūs praktiniai užsiėmimai, tokie kaip joga.

Įmonės, esančios Druskininkų savivaldybėje ir  norinčios dalyvauti psichikos sveikatos kompetencijų didinimo įmonių darbuotojams mokymuose nuo 2020 m., pirmiausia turi kreiptis į Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biurą tel. Nr.: (8 313) 55391 arba el. p. vsb@druskininkai.lt.