Psichikos sveikatos kompetencijų didinimas ugdymo įstaigu darbuotojams

Pagal Pasaulio Sveikatos Organizacijos apibrėžimą psichikos sveikata yra emocinis ir dvasinis atsparumas, kuris leidžia patirti džiaugsmą ir ištverti skausmą, nusivylimą, liūdesį. Tai teigiamas gėrio jausmas, kuriuo remiasi tikėjimas savo bei kitų žmonių orumu ir verte.

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įgyvendina programą „Bendrojo ugdymo mokyklų darbuotojų gebėjimų visuomenės psichikos sveikatos srityje stiprinimas“.

Mokyklų darbuotojų gebėjimų visuomenės psichikos sveikatos srityje stiprinimo programa – tai galimybė padėti mokyklai įvertinti savo situaciją, numatyti galimus pokyčius ir žingsnis po žingsnio spręsti susidariusias ir trikdančias darbui mokyklines situacijas. Dalyvaudami programoje dalyviai atras naujų situacijos matymo kampų, stiprins tarpusavio komunikacijos įgūdžius ir ieškos būdų ne tik kaip efektyviai elgtis vienoje ar kitoje situacijoje, bet ir stiprins įstaigos darbuotojų sutelktumo jausmą bei bendradarbiavimo įgūdžius.

Mokymų tikslas –  psichikos ir elgesio sutrikimų prevencija, visuomenės psichikos sveikatos saugojimas ir stiprinimas.

Gebėjimų stiprinimo trukmė – 32 valandos. Gebėjimų stiprinimas vykdomas 4–8 mėnesius rengiant konsultacijas mokyklos bendruomenei ne rečiau kaip vieną kartą per mėnesį. Vienos konsultacijos trukmė – ne mažiau kaip 2 valandos. Gebėjimų stiprinimas vykdomas iki 12 mokyklos bendruomenės narių grupei.