Šiaurietiškojo ėjimo žygis – ,,Baltijos laisvės žingsniai“

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, minėdamas Baltijos kelio 30 – metį, rugpjūčio 23 d. organizavimo šiaurietiškojo ėjimo žygį – ,,Baltijos laisvės žingsniai“ į kurį susibūrė didelis druskininkiečių ir miesto svečių būrys.

Prieš pasileidžiant į žygį dalyviai atliko apšilimo mankštą bei susipažino su  taisyklinga šiaurietiškojo ėjimo technika. Vėliau žygeiviai įveikė  numatytą trasą. Kvėpuodami gaiviu, pušimis kvepiančiu oru, grožėdamiesi laukine gamta, žygio dalyviai dalindavosi patyrimais bei išgyvenamais pojūčiais, kuriuos suteikė gražūs vaizdai.

Po šiaurietiškojo ėjimo žygio, Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centre, visų dalyvių laukė edukacinė programa ,,Trispalvė apyrankė“, kurią vedė Aurelija Vilūnienė. Šios edukacijos metu Druskininkų savivaldybės tarybos narys Modestas Vitkauskas susirinkusiems papasakojo apie savo potyrius einant Šv. Jokūbo keliu. Tai piligriminis kelias Ispanijoje, kuriuo piligrimai keliauja nuo Prancūzijos-Ispanijos sienos iki Santiago de Compostela katedros.

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai primena, kad šiaurietiškasis ėjimas – puiki fizinio aktyvumo ir sveikatos saugojimo bei stiprinimo forma. Galima panaudoti iki 90 proc. raumenų (dirba ne tik kojų, bet ir viršutiniai kūno raumenys), sudeginti nuo 20 iki 50 proc. daugiau kalorijų, nei einant tokiu pačiu tempu be lazdų. Šis ėjimas naudingas žmonėms, norintiems suvaldyti antsvorį, treniruoti nugarą bei ugdyti taisyklingą laikyseną. Šiaurietiškas ėjimas tinka bet kurio amžiaus žmonėms bet kokiu oru ir bet kuriuo metų laiku.

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras džiaugiasi dideliu susidomėjimo šiuo renginiu bei dėkoja Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centrui už suteiktas patalpas.