Šiaurietiškojo ėjimo žygis – ,,Žingsniuokime kartu“

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Druskininkų savivaldybės Viečiūnų progimnazija, minėdami Europos judumo savaitę, rugsėjo 18 d., organizavo šiaurietiškojo ėjimo žygį – ,,Žingsniuokime kartu“.

Prieš pasileidžiant į žygį dalyviai atliko apšilimo mankštą bei susipažino su  taisyklinga šiaurietiškojo ėjimo technika. Vėliau žygeiviai įveikė  numatytą trasą. Po šiaurietiškojo ėjimo žygio visi žygeiviai vaišinosi žolelių arbata ir dalinosi įspūdžiais.

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai primena, kad šiaurietiškasis ėjimas – puiki fizinio aktyvumo ir sveikatos saugojimo bei stiprinimo forma. Galima panaudoti iki 90 proc. raumenų (dirba ne tik kojų, bet ir viršutiniai kūno raumenys), sudeginti nuo 20 iki 50 proc. daugiau kalorijų, nei einant tokiu pačiu tempu be lazdų. Šis ėjimas naudingas žmonėms, norintiems suvaldyti antsvorį, treniruoti nugarą bei ugdyti taisyklingą laikyseną. Šiaurietiškas ėjimas tinka bet kurio amžiaus žmonėms bet kokiu oru ir bet kuriuo metų laiku.

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ragina aktyviai judėti ne tik Europos judumo savaitės metu, bet visuomet.