Vasaris – sveikatingumo mėnuo

Įpusėjus vasariui, norime pasidžiaugti puikiais įvykusiais sveikatingumo renginiais. Vasaris – sveikatingumo mėnesis, skirtas propaguoti sveiką gyvenimo būdą, skleisti sveikatos priežiūros ir stiprinimo žinias, bei kviesti miesto bendruomenę aktyviai praleisti laisvalaikį. Sveikatą stiprinantys renginiai padeda palaikyti žvalumą, energiją bei atsparumą ligoms. Labai svarbu į sveikatingumo ugdymo ir sąmoningumo gerinimo procesą bei fizinio aktyvumo skatinimo renginius įtraukti įvairių amžiaus grupių žmones – vaikus, suaugusius darbingo amžiaus ir pagyvenusius asmenis.

Vasario 14 d. Druskininkų miesto gyventojai buvo pakviesti į paskaitą ,,Šalčio terapijos esmė ir prasmė’’, kuria vedė sertifikuotas Wim Hof metodo instruktorius Arūnas Degutis. Pasak, mokslinių tyrimų, teisingas požiūris į šaltį padeda gerinti nervų sistemos būklę, stiprina imuninę sistemą, mažina uždegimą ir skatina ilgaamžiškumą. Krioterapija, labiau žinoma kaip šalčio terapija, yra gydymo technika, kurios metu kūnas ar tam tikra jo dalis kelioms minutėms laikoma ypač šaltoje temperatūroje. Ši terapija padeda raumenims atsigauti po sunkios veiklos, traumos ar chirurginės procedūros, gydo uždegimus, slopina patinimus, palengvina palengvina raumenų, sąnarių ir sausgyslių skausmą ir netgi sunormalizuoja nervų sistemos veiklą.
Ateinant nakčiai šalčio entuziastai buvo pakviesti pasinerti į Ratnyčėlės upelį K. Dineikos sveikatingumo parke. Po maudynių susirinkusieji vaišinosi karšta žolelių arbata bei šildėsi kaitrioje saunoje.

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, vasario 15 d., organizavo šiaurietiškojo ėjimo žygį, kuris buvo skirtas paminėti Valstybės atkūrimo dieną. Leipalingio miestelyje susibūrė šiaurietiško ėjimo entuziastai. Prieš pasileidžiant į žygį dalyviai atliko apšilimo mankštą ir susipažino su taisyklinga šiaurietiškojo ėjimo technika. Renginio dalyviai žygiavo iki ,,Silvestro sodybos’’ Talkūnų kaime. Kvėpuodami gaiviu, pušimis kvepiančiu oru, grožėdamiesi laukine gamta žygeiviai įveikė 8 km. trasą. Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras džiaugiasi, jog šiaurietiškasis ėjimas tampa vis populiaresnis ir pritraukia įvairaus amžiaus ir skirtingo fizinio pasirengimo gyventojus.

Vasario 15 d. didelio dėmesio susilaukė renginys ,,Sveikos mitybos kelias“. Užsiėmimo metu mokinomės, gaminome bei ragavome grikių ir daržovių plovą bei marokietiškas salotas. Susitikimo metu buvo pasakojama apie ajurvedinės virtuvės principus ir ypatumus. Renginio dalyviai sužinojo apie prieskonių naudojimą bei jų vertingumą. Džiaugiamės, jog Druskininkiečiai ir miesto svečiai domisi sveika mityba ir jos principais.

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras skatina nuolat užsiiminėti fizine veikla bei propaguoti sveiką gyvenseną.