Žalingų įpročių prevencijos mokymai

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (VSB) įgyvendina projektą „Sveika bendruomenė – stipri visuomenė“, kurio tikslas – suformuoti Druskininkų savivaldybės vaikų sveikos gyvensenos ir vertybines nuostatas. Šis projektas yra finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų. Druskininkų savivaldybės ugdymo įstaigose vyksta psichologinio moksleivių atsparumo žalingiems įpročiams skatinimo mokymai, kuriuos veda psichologė Sandra Tulickaitė. Mokymai organizuojami  Druskininkų ,,Ryto“ gimnazijoje, Druskininkų sav. Viečiūnų progimnazijoje, Druskininkų sav. Leipalingio progimnazijoje, Druskininkų ,,Atgimimo“ mokykloje bei Druskininkų ,,Saulės“ pagrindinėje mokykloje. Išgirdę žodžius psichoaktyviosios medžiagos iškart pagalvojame apie stiprius ir pavojingus narkotikus, tačiau šiai grupei priklauso ne tik narkotinės, psichotropinės, bet ir kitos neigiamai veikiančios medžiagos, su kurių vartojimu tiesiogiai ar netiesiogiai galima susidurti kasdieniame gyvenime, – tai alkoholis, tabakas, cheminės medžiagos, narkotinės medžiagos, raminamieji, migdomieji vaistai.

Svarbūs faktai apie psichoaktyvias medžiagas:

Faktas 1. Žmonės rūko, nes jiems sunku atsisakyti šio įpročio. Rūkyti pradedama dėl skirtingų priežasčių, bet dauguma žmonių nesiliauja rūkę dėl vienos priežasties – jie yra priklausomi nuo nikotino. Dauguma žmonių, kurie pradeda rūkyti paauglystėje, dar nesulaukę pilnametystės tampa nuolatiniais rūkoriais.

Faktas 2. Valanda, praleista prirūkytoje ir blogai vėdinamoje patalpoje, prilygsta vienos cigaretės surūkymui – iškvėpiamame ore padidėja smalkių kiekis, kraujyje randama junginio, trukdančio deguonies apykaitai, o šlapime – nikotino.

Faktas 3. Daugiau nei 4 iš 10 žmonių, kurie alkoholį vartoti pradėjo iki 15 m. amžiaus, galiausiai

tampa nuo jo priklausomi.

Faktas 4. Narkotinės ir psichotropinės medžiagos gali būti organizme ir jį žaloti dar ilgai po to, kai žmogus nebejaučia jų poveikio ir jaučiasi įprastai. Pavyzdžiui, kokainas gali būti randamas organizme po savaitės, o kanapės – po keturių savaičių, net jei šios medžiagos buvo vartotos tik vieną kartą.