Neleiskite, kad tabakas užgniaužtų jums kvapą

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) teigimu, kvėpavimo takų sutrikimai – viena pagrindinių mirties priežasčių visame pasaulyje, o tabakas yra laikomas pagrindiniu rizikos faktoriumi.

Siekiant didinti žmonių informuotumą apie tabako vartojimo sukeliamus žalingus ir mirtinus padarinius bei skatinti visuomenę nevartoti tabako gaminių, kiekvienais metais gegužės 31 d. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kartu su tarptautiniais partneriais mini Pasaulinę dieną be tabako.

2019 m. Pasaulinės dienos be tabako tema – tabako sukeliami padariniai plaučiams. Šiais metais siekiama didinti visuomenės informuotumą apie neigiamą tabako poveikį žmogaus plaučiams (nuo vėžio iki lėtinių kvėpavimo sistemos sutrikimų) bei plaučių funkcijos svarbą žmonių sveikatai ir gerovei. Išskirtinis dėmesys skiriamas tokioms problemoms, kaip plaučių vėžys, lėtinės kvėpavimo ligos, pasyvus rūkymas, tuberkuliozė bei oro tarša.

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, minėdamas šią dieną ir reaguodamas į tabako vartojimo tendencijas bei keliamus iššūkius nori atkreipti visų dėmesį, kad visi kartu mes galime didinti visuomenės sąmoningumą tabako vartojimo klausimais bei motyvuoti rūkančiuosius atsisakyti tabako ir tabako gaminių vartojimo, kreiptis pagalbos į specialistus. Taip pat primename, jog   skatindamas motyvuoti asmenis nerūkyti, o rūkančiuosius atsisakyti šio žalingo įpročio, Departamentas šiais metais tęsia interneto svetainės www.nerukysiu.lt sklaidą; įvertinęs geriausią kitų šalių patirtį, Departamentas sukūrė naują, interaktyvią interneto svetainę jaunimui nuo keturiolikos metų – www.aškritiškas.lt – kurioje tabako vartojimo tema galima rasti: mitus ir faktus, susijusius su rūkymu, testą, leisiantį įsivertinti vartojimą, informaciją apie galimybes gauti pagalbą metant rūkyti, atsisiųsti mobilias programėles, lengvinančias metimo rūkyti procesą.

Narkotikų,  tabako ir alkoholio kontrolės departamento informacija