Notifikuotas pirmasis produktas ,,Rakto skylutės“ simboliu.

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, nori pasidžiaugti pirmuoju produktu savivaldybėje, kuris buvo notifikuotas ,,Rakto skylutės‘‘ simboliu.

Ūkininkas Arvydas Bozys kartu su šeima, vieninteliai  Druskininkuose gamina rankų darbo vaisinius saldainius ,,Basa’’, kurie atitinka visus reikiamus reikalavimus ir buvo paženklinti , ,Rakto skylutės’’ simboliu. Šiuos produktus galite įsigyti Druskininkų turgavietėje.

 Simbolio „Rakto skylutė“ tikslas – padėti vartotojams lengviau išsirinkti maisto produktus tarp kitų tos pačios grupės maisto produktų. Tai įprasti produktai, tačiau juose mažiau įdėta cukraus, druskos, sočiųjų riebalų, transriebalų, nėra maisto saldiklių, o grūdų turinčiuose gaminiuose išsaugota daugiau maistinių skaidulų. Toks produktų gerinimas būtinas, nes Lietuvoje atlikti gyventojų faktinės mitybos tyrimai rodo, kad gyventojų mityba jau daugelį metų skurdi, nesubalansuota ir nepalanki sveikatai – suvartojama ypač daug sočiųjų riebalų, angliavandenių ir druskos, bet per mažai daržovių, viso grūdo duonos. Nesubalansuota mityba skatina širdies ir kraujagyslių ligas, vėžį, nutukimą, 2-jo tipo cukrinį diabetą. Vien širdies ir kraujagyslių ligos ir vėžys šalyje lemia 3/4 visų Lietuvos gyventojų mirčių ir pagal šiuos rodiklius Lietuva yra tarp labiausiai atsiliekančių valstybių Europos Sąjungoje.

Rekomenduojame rinktis sveikatai palankesnius maisto produktus !