Pasaulinė kovos su vėžiu diena

Kiekvienais metais vasario 4 – ąją minima Pasaulinė kovos su vėžiu diena. Dienos tikslas – informuoti visuomenę apie šią pavojingą ligą bei paskatinti šalių vyriausybes dėti dar daugiau pastangų kovojant su vėžiu, kad būtų išvengta kuo daugiau mirtimi pasibaigiančių ligos atvejų.

Kodėl susergama vėžiu?

Vieningo atsakymo nėra, tačiau dauguma medikų pripažįsta, kad imuninės sistemos sutrikimai ir netinkama mityba turi tam įtakos. Vėžys – tai grupė ligų (daugiau nei 100). Vėžinės ląstelės, skirtingai nei normalios, nekontroliuojamai dauginasi ir suformuoja auglį. Mūsų organizmus sudaro trilijonai ląstelių, jos auga, dauginasi ir miršta. Ši „programa“ yra įrašyta į kiekvienos ląstelės DNR. Šiai programai sutrikus ląstelė vykdo tik vieną komandą – daugintis, o vėžio ląstelė jau „nebežino“, kad organizmui naujos ląstelės nereikia ar, kad jai jau reikia mirti, ji tik dauginasi ir vėžys plečiasi. Galiausiai pereina ir į kitus organus.

Kas trikdo ir kas suaktyvina imuninių ląstelių gamybą?

Trikdo: nuolatinis pyktis ir depresija, riebus, nesubalansuotas maistas, besaikis alkoholio vartojimas, rūkymas, sėslus gyvenimo būdas, silpnas imunitetas, socialinė izoliacija, besaikis buvimas elektromagnetinėje aplinkoje, cheminiai buities pesticidai ir insekticidai, kvepalai, kosmetika, šampūnai, losjonai, geliai, nagų lakai, kremai nuo saulės, kurių sudėtyje yra ftalatų, parabenų.

Aktyvina: vitaminingas, ekologiškas maistas, kokybiškas poilsis, drąsus savo sunkumų sutikimas, šeimos, draugų parama, savęs priėmimas su savomis vertybėmis ir praeitimi, reguliarus fizinis aktyvumas.

Saugokite save.

Net jei jaučiatės gerai, visada reikia rūpintis ir ligų prevencija. Tai primygtinai pabrėžia gydytojai, sveikatos specialistai. Lietuvoje jau kelinti metai plėtojamos gimdos kaklelio ir krūties vėžio, prostatos bei storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programos. Tai daugelio žmonių galimybė nemokamai išsitirti. Dėl to pirmiausia reikia kreiptis, tartis su šeimos gydytoju, kuris, įvertinęs paciento sveikatos būklę, nuodugniau supažindins su prevencinėmis programomis ir paskirs reikiamus tyrimus..

Kiekvieno iš mūsų atsakomybė – dalyvauti prevencinėse programose ir pastebėti vėžį laiku: