Žalingų įpročių prevencija Druskininkų savivaldybės ugdymo įstaigose

  • Titulinis
  • Projektai
  • Žalingų įpročių prevencija Druskininkų savivaldybės ugdymo įstaigose

Kiekvienas žinome, kad psichoaktyviosios medžiagos – cheminės medžiagos, kurios veikia nervines sistemas, žmogaus psichiką. Šią medžiagų grupę sudaro narkotikai, tabakas, alkoholis, kofeinas, lakiosios medžiagos. Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija yra itin svarbi, nes šios medžiagos sukelia tiek priklausomybę, tiek fizines ir psichines ligas, socialines problemas, padidina sužalojimų riziką. 2023 m. buvo įgyvendintas projektas ,,Žalingų įpročių prevencija Druskininkų savivaldybės ugdymo įstaigose''. 

Projektas vyko 2023 m. rugsėjo - gruodžio laikotarpiu. Prevencines paskaitas vedė judėjimo „Stabdyk nusikalstamumą“ Kauno regiono skyriaus pirmininkas Darius Joneikis.

Visose Druskininkų savivaldybės ugdymo įstaigose buvo organizuojamos prevencinės psichoaktyviųjų medžiagų paskaitos. Visose įstaigose įvyko 24 užsiėmimai, iš kurių 19 užsiėmimų 5-10 klasių mokiniams. Kitos 5 grupės vaikų tėvams ir pedagogams. Lektorius pasakojo apie psichoaktyvių medžiagų paplitimą jaunimo tarpe, kylančias grėsmes ir pavojus, problemų identifikavimą ir inovatoriškas prevencines priemones, dalinso priemonių pavyzdžiais ir patarimais. 

Projektas finansuojamas Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis.