Minime Pasaulinę judėjimo sveikatos labui dieną

Minime Pasaulinę judėjimo sveikatos labui dieną

2024 05 10

Gegužės 10 dieną minima Judėjimo sveikatos labui diena

Pagal fizinio aktyvumo rekomendacijas visoms amžiaus grupėms, kurios parengtos remiantis PSO fizinio aktyvumo skatinimo gairėmis (Higienos institutas, 2021 m.), suaugusiems rekomenduojama užsiimti vidutinio intensyvumo aerobine fizine veikla bent 150–300 minučių arba bent 75–150 minučių didelio intensyvumo aerobine veikla per savaitę. Suaugę asmenys, norintys gauti didesnės naudos savo sveikatai, turėtų vidutinio intensyvumo ištvermės lavinimo fizinės veiklos trukmę padidinti iki 60 minučių per dieną, o didelio intensyvumo fizinio aktyvumo trukmę – iki 30 minučių  per dieną bent 5 dienas per savaitę. Mokyklinio amžiaus vaikams rekomenduojama kasdien sukaupti mažiausiai 60 minučių vidutinio ar didelio intensyvumo fizinės veiklos. Didžioji dalis kasdienės fizinės veiklos turi būti ilgai trunkanti ištvermę lavinanti (aerobinė) veikla. Tiek suaugusieji, tiek mokyklinio amžiaus vaikai turėtų apriboti laiką, praleidžiamą pasyviai sėdint.

Judėjimo sveikatos labui diena yra skirta įkvėpti bet kurio amžiaus žmones judėti ir rūpintis savo sveikata. Judėjimo sveikatos labui dienos tikslas yra paskatinti žmogų fizinio aktyvumo veiklai, kuri taps įpročiu.

Štai keletas patarimų:

  1. Judėjimas. Dalyvaukite fizinėse veiklose, tokiose kaip vaikščiojimas, bėgimas, važiavimas dviračiu, darbas sode, plaukimas arba sporto žaidimai ir pan. Mėgstamas veiklas individualiai galima pasirinkti pagal fizinio pasirengimo lygį.
  2. Renginių organizavimas. Planuokite bendruomenės renginius, tokius kaip grupiniai pasivaikščiojimai, bėgimo varžybos, sporto treniruotės, sporto turnyrai ar lauke vykstančios mankštos. Į bendruomenės veiklas įtraukite draugus, šeimos narius, kaimynus ir bendradarbius.
  3. Informacijos skleidimas. Skleiskite informaciją apie fizinio aktyvumo svarbą sveikatai, dalinkitės informacija per socialinius tinklus, naujienlaiškius, interneto svetaines ar renginius.
  4. Edukacija žmonėms. Siekiant didinti žmonių žinias apie fizinio aktyvumo naudą, organizuokite seminarus.
  5. Pavyzdys kitiems. Būkite pavyzdžiu kitiems, savo fizinio aktyvumo pavyzdžiu užkrėsdami bendruomenės narius. Palaikykite ir remkite tuos, kurie tik pradeda didinti savo fizinį aktyvumą.
  6. Dalyvaukite savanoriškai: Skirkite savo laiką ir įgūdžius organizacijoms ar iniciatyvoms, kurios skatina fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenseną.
  7. Įsivertinimas. Skirkite laiko savo fizinio aktyvumo įpročių apmąstymui ir džiaukitės savo pasiekimais renkantis sveikesnį gyvenimo būdą.