Pirmasis notifikuotas produktas „Rakto skylutės“ simboliu

Pirmasis notifikuotas produktas „Rakto skylutės“ simboliu

2022 11 04

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras nori pasidžiaugti pirmuoju produktu savivaldybėje, kuris buvo notifikuotas ,,Rakto skylutės‘‘ simboliu. ????
Ūkininkas Arvydas Bozys kartu su šeima vieninteliai Druskininkuose gamina rankų darbo vaisinius saldainius "Basa". "Rakto skylutės" simboliu pažymėta net 13 maisto produktų, kurie neturi pridėtinio cukraus ir atitinka „Rakto skylutės“ simboliu ženklinamiems produktams keliamus reikalavimus.
Šiuos produktus galite įsigyti Druskininkų turgavietėje.
Simbolio "Rakto skylutė" tikslas – padėti vartotojams lengviau išsirinkti maisto produktus tarp kitų tos pačios grupės maisto produktų. Tai įprasti produktai, tačiau juose mažiau įdėta cukraus, druskos, sočiųjų riebalų, transriebalų, nėra maisto saldiklių, o grūdų turinčiuose gaminiuose išsaugota daugiau maistinių skaidulų. Toks produktų gerinimas būtinas, nes Lietuvoje atlikti gyventojų faktinės mitybos tyrimai rodo, kad gyventojų mityba jau daugelį metų skurdi, nesubalansuota ir nepalanki sveikatai – suvartojama ypač daug sočiųjų riebalų, angliavandenių ir druskos, bet per mažai daržovių, pilno grūdo duonos. Nesubalansuota mityba skatina širdies ir kraujagyslių ligas, vėžį, nutukimą, 2-jo tipo cukrinį diabetą. Vien širdies ir kraujagyslių ligos ir vėžys šalyje lemia 3/4 visų Lietuvos gyventojų mirčių, ir pagal šiuos rodiklius Lietuva yra tarp labiausiai atsiliekančių valstybių Europos Sąjungoje.
Maisto produktų gamintojus kviečiame kreiptis į Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biurą, kuris Jums padės patikrinti, ar Jūsų produkcija atitinka keliamus reikalavimus ir gali būti paženklinta.
Rekomenduojame rinktis sveikatai palankesnius maisto produktus !