Šeimų vasaros stovykla

Šeimų vasaros stovykla

2023 08 16

Rugpjūčio 14-15 d. įvyko Šeimų vasaros stovykla, kurios tikslas stiprinti tarpusavio šeimos ryšį, gerinti psichinę, emocinę bei fizinę sveikatą. Tai buvo puikus užimtumas, kurio metu dalyviai pasisėmė sveikos gyvensenos įgūdžių, smagiai leido laiką gamtos apsuptyje, atrado naujų pažinčių, lavino savo kūrybiškumą, gerino bendravimo įgūdžius, lavino ištvermę, fizinį pajėgumą.  

Kas yra geras tarpusavio ryšys?

Stiprus ir geras tarpusavio ryšys gali būti vertinamas panašiais kriterijais, kaip ir geras telefoninis ryšys: gerai girdime vienas kitą, vieni kitus suprantame, o ryšys netrūkinėja (ypač sunkiomis aplinkybėmis). Vaikai savo ryšio su tėvais tvirtumą bei saugumą nesąmoningai vertina labai panašiai: jiems svarbu, ar juos tėvai mato ir girdi, ar supranta jų jausmus, ar gerbia, ar jie jaučiasi reikalingi. Ryšio gylį bei stiprumą galima matuoti ir šešių emocinių poreikių – pagarbos, supratimo, lojalumo, pasitikėjimo, tikrumo, bendradarbiavimo puoselėjimu, kuriant tarpusavio santykius.

Fizinis kontaktas – būtina ryšio stiprinimo priemonė

Fizinis kontaktas ne tik atskleidžia tarpusavio ryšio kokybę, bet ir stiprina jį. Paprasta – kuo dažniau vaiką apkabinsite, tuo stipresnį tarpusavio ryšį formuosite. Mokslininkai net yra nustatę vaikui reikalingų apkabinimų kiekį – bent 10 per dieną. Apkabinimas ne vien meilės išraiška, jis veikia ir kaip padrąsinimas, nuraminimas, pasitikėjimo skatinimas.

Dėkojame visoms dalyvavusioms šeimoms už puikiai ir turiningai praleistą laiką.