Žiemos pavojai - būkite atsargūs

Žiemos pavojai - būkite atsargūs

2022 12 20

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įspėja, jog žiemiški orai tikras išbandymas sveikatai. Šiuo metu, kai lauke jau vyrauja minusinė temperatūra, padidėja traumų paslydus ir parkritus bei nušalimų pavojus. Visuomenės sveikatos specialistai pataria, kaip išvengti sveikatai neigiamų žiemos pasekmių. ????
????Saugokitės slidžių gatvių! Paslydimai, užkliuvimai ir nugriuvimai – tai dažniausi sužalojimai, kuriuos žiemos metu patiria pėstieji.
????Dažniausios traumos – lūžta riešo, čiurnos sąnariai, žastikaulio ir kaklo kaulai, vyresnio amžiaus žmonėms – šlaunies kaklelis.
????Rekomenduojama:
????Rinkitės tinkamą avalynę su tvirtai sukimbančiu protektoriumi.
????Vaikščiokite lėčiau, neskubėkite.
????Išeikite iš namų anksčiau, kad laiku pasiektumėte kelionės tikslą ir nereikėtų skubėti.
????Atidžiai stebėkite grindinį po kojomis .Netgi gerai nuvalytas ir pabarstytas grindinys gali būti pavojingas dėl nuolat kintančių oro sąlygų.
????Kai kuriose vietose ledas ar sniegas gali būti užsilaikęs ilgiau (pavyzdžiui, pavėsyje), kai kur gali būti plonas, beveik nematomas ledo sluoksnis – to nepastebėjus galima paslysti.
????Eikite mažesniais žingsniais.
????Renkitės šiltai, tačiau taip, kad matytumėte ir girdėtumėte, kas vyksta aplink jus. Įsitikinkite, kad apranga nesumažina jūsų regėjimo kampo ir netrukdo girdėti.
????Slidžiu metu neneškite sunkių nešulių, nes kūnui sunkiau balansuoti. Laisvos rankos padeda išlaikyti pusiausvyrą, todėl rekomenduojama naudoti kuprinę.
????Saulėtą dieną užsidėkite saulės akinius.Jie padeda geriau matyti slidžius paviršius ir išvengti grėsmės.
????Įėję į pastatą nusikratykite sniegą nuo drabužių ir batų bei nepamirškite, kad grindys gali būti šlapios, todėl eikite atsargiai.
????Visada būkite pasiruošę galimam kritimui.
????Pasirūpinkite netoliese gyvenančiais vyresnio amžiaus žmonėmis/neįgaliaisiais/ mamomis su mažais vaikais. Pasisiūlykite nueiti už juos į parduotuvę nupirkti būtinų prekių ar parnešti sunkus nešulius.
???? Įvertinkite lauke esančią temperatūrą ir tinkamai apsirenkite! Nušalimas – tai odos audinių pažeidimas žema temperatūra, kuri sukelia kraujagyslių spazmus.